Blog

Schiffini – nowości Mediolan 2014

  |   Schiffini   |   Brak komentarzy

W trakcie targów Salone del Mobile w showroomie marki Schiffini zaprezentowana została kuchnia Drawer System. Nierównomierna przestrzenna bryła kuchni jest dziełem niemieckiej projektantki Gitty Gschwendtner, która inspirowała się architekturą dekonstruktywistyczną lat 80. Prototyp kuchni pokazany został w trakcie Salone del Mobile 2010, na zorganizowanej przez magazyn ?Wallpaper? wystawie ?Homemade?. W kwietniu 2014 roku kuchnia trafiła do sprzedaży.  Wyspa kuchenna zbudowana jest na bazie trzech wielkości szuflad, które połączone zostały w przypadkowy sposób. Fronty posiadają wykończenie z drewna brzozowego i białego laminatu, a stalowy blat przechodzi w zlewozmywak i płytę gazową. Zamontowane z trzech stron wyspy szuflady mogą być wysuwane jednocześnie. W wyspie znajdują się również szafki. Model zaprojektowany został z przeznaczeniem do dużych kuchni otwierających się na salon. W trakcie targów Drawer pokazany został w showroomie marki przy via Visconti di Modrone 12.

Natomiast główna ekspozycja Schiffini miała miejsce na targach EuroCucina. Na zaprojektowanym przez Alfonso Arosio stanowisku zaprezentowane zostały najważniejsze modele marki: Cinqueterre, Mesa, Pampa i One 12. Kuchnie pokazane zostały w nowych wykończeniach oraz z uzupełniającymi kompozycje ażurowymi pionowymi elementami. Te zaprojektowane przez Alfredo Häberli uniwersalne moduły pasują do każdego modelu Schiffini i mogą pełnić rolę dodatkowej półki, komody lub witryny.

Cinqueterre, projekt Vico Magistretti

Ponadczasowy model wykonany w całości z aluminium (fronty i korpusy). Na targach pokazany został z frontami w najnowszym anodzie przypominającej wybarwieniem tytan. Poza tym dos?pny jest w anodzie naturalnej i czarnej.

Pampa, projekt  Alfredo Häberli

Dla Alfredo Häberli  kuchnia jest sercem  i duszą domu. Wykonany w całości z drewna model Pampa posiada charakterystyczne uchwyty w formie wygiętego lekko do przodu forniru. W trakcie targów model pokazany został w najnowszym wykończeniu jakim jest wędzony dąb.

Mesa, projekt Alfredo Häberli

Projekt kuchni powstał wokół idei rodzinnych spotkań przy stole. Materiały są ciepłe i dotykowe. Pojawiający się na frontach wzór w postaci okrągłych zagłębień oraz asymetryczne podziały tworzą wrażenie przyjemnego „bałaganu?, który jest charakterystyczny dla kuchni, która żyje. 

One 12, projekt: Alfonso Arosio & Giuliano Giaroli

Subtelne wzornictwo One 12 opiera się na grze wypracowanymi detalami. Główną rolę odgrywają tu linearne podziały. Do otwierania szafek i szuflad służy, specjalne zaprojektowane ergonomiczne, zacięcie górnych krawędzi frontów wykonanych z litego drewna.

sch1
sch2
sch3
sch4
sch5
sch6
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz