Blog

Roda – nowości Mediolan 2015

  |   Roda   |   Brak komentarzy

W trakcie targów Salone del Mobile 2015 włoska marka wysokiej klasy mebli ogrodowych Roda zaprezentowała dwie nowe serie mebli. Kolekcje Double i Teka przenoszą do ogrodu typowe dla mebli mieszkaniowych formy i wykończenia. Pierwszą zaprojektował Rodolfo Dordoni dyrektor artystyczny marki. Double to system różnego rodzaju siedzisk tapicerowanych materiałami o wyrazistych kolorach. Wśród nich znajduje się krzesło z charakterystycznym okalającym użytkownika oparciem i funkcją sztaplowania, fotel, trzy rodzaje puf oraz sofa. Siedzisko i oparcie modeli tapicerowane jest wielowarstwową siatką o przestrzennej strukturze i wyrazistym kolorze. Funkcjonalna i estetyczna siatka może pozostać na widoku lub zostać przykryta tkaniną. Te dwa oblicza mebli dały nazwę kolekcji Double. Na niektórych modelach pojawiają się dodatkowo subtelne pikowania guzikami.

Drugą nowością jest kolekcja autorstwa Gordona Guillaumiera. Wykonane z drewna tekowego meble z serii Teka posiadają uformowane w kształcie trapezu nogi, podłokietniki i oparcia oraz ostro zarysowane krawędzie. Cechują je lekkie i zdecydowane formy oraz wysoka odporność na użytkowanie. W skład kolekcji wchodzi: sofa, krzesło z podłokietnikami i bez, stół oraz stolik kawowy.

Mieszanie ze sobą rożnych form, łączenie tradycyjnych materiałów z najnowszymi tworzywami, projektowanie kolekcji mebli przeznaczonych zarówno do użytku domowego jak i zewnętrznego – to cechy wyróżniające Rodę. Marka powstała w 1990 roku jako firma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości mebli ogrodowych. Początkowo produkowała głównie meble z teku. Szybki rozwój marki nastąpił po 2000 roku, kiedy do oferty zostały wprowadzone modele, które można wykorzystywać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu.

Więcej informacji – www.rodaonline.com

DOUBLE

RODA_DOUBLE chair_grey_low
RODA_DOUBLE chairs_02_low
RODA_DOUBLE pouf 60 cm_low
RODA_DOUBLE pouf_low
RODA_DOUBLE club_low
RODA_DOUBLE sofa_2_low

TEKA

RODA_TEKA armchair_black_low
RODA_TEKA armchair_sand_low
RODA_TEKA chair_grey_low
RODA_TEKA coffee table 114x82 cm_low
RODA_TEKA sofa_low
RODA_TEKA table 180 cm_low
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.