Blog

Riva 1920- nowości Mediolan 2014

  |   Riva 1920   |   1 Komentarz

Riva 1920 uczestniczy w mediolan?skich targach od przeszło dwudziestu lat. Tradycyjnie przed wejściem do pawilonu marki pojawiają się  wielkoformatowe rzeźby z litego drewna, które demonstrują mistrzowski kunszt włoskich stolarzy i najlepszych na świecie projektantów. W tym roku do stworzenia unikalnego dzieła sztuki zaproszony został Karim Rashid, który zaprojektował rzeźbę Globalove. Wykonana z litego drewna ogromna głowa ma 2,60 m wysokości i 1,80 m szerokości. ?Globalove jest bramą do świata Riva 1920. Wielokierunkowy rzeźbiony profil oglądać można ze wszystkich stron. Te 360 stopni wrażeń symbolizuje współczesny świat, który stał się globalny, wielokulturowy i twórczy. Sam jestem obywatelem globalnego społeczeństwa, w którym jest coraz mniej granic, różnic klasowych  i uprzedzeń rasowych? – mówi Karim Rashid. W pawilonie marki zaprezentowanych zostało wiele nowości:

Bam Bam Soft, projekt Terry Dwan

Łóżko Bam Bam Soft stanowi rozwinięciem uprzednich  projektów Terry Dwan, czyli modeli Bam Bam i Night Night. W odróżnieniu od wcześniej zaprojektowanych wersji, nowy model posiada miękki tapicerowany zagłówek. Rama wykonana jest z litego drewna. Łóżko dostępne jest także w wersji z materacem wpuszczonym w ramę i podstawę z regulowaną wysokością.

Bungalow, projekt Jamie Durie

Ławka i fotel wykonane są z litego drewna, którego rodzaj można wybrać z szerokiej oferty marki Riva 1920. Ławka posiada wyplecione z szerokich skórzanych pasów siedzisko. Plecionka pojawia się także jako wypełnienie podłokietników fotela. Tym samym rodzajem skóry wykończone jest także oparcie i siedzisko fotela. Regularny geometryczny wzór, który tworzą pasy skóry jest łagodzony przez lekko zaokrąglone linie drewnianej ramy mebli. Ławka dostępna jest w wersji dwu i trzyosobowej, przeznaczona jest do jadalni i salonów.

Kitchen-Winery Cambusa, projekt Giuliano Cappelletti

Wielofunkcyjna szafa przeznaczona jest do kuchni, jadalni, salonu lub biura. Uniwersalność modelu zapewnia wewnętrzne wyposażenie, które umożliwia zaspokajanie różnych potrzeb. Wewnątrz szafy znajduje się miejsce na ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową, kubki, naczynia, sztućce oraz na wszystko to czego potrzebują miłośnicy wina.

Neuma, projekt Lia Bosch

Wykonany z litego dębu lub orzecha regał posiada trójwymiarową strukturę, którą tworzą nieregularne podziały szafek oraz zróżnicowana głębokość ramy. Projekt odwołuje się do pitagorejskiej teorii piękna zgodnie, z którą stanowi je doskonała struktura, wynikająca z proporcji części i harmonijnego ich układu.

Peak, projekt Claudio Bellini

Okrągły stół ze szklanym blatem i oryginalnie ukształtowaną podstawą.   Miękkie linie transparentnego blatu kontrastują z ostrym kształtem wykonanych z litego cedrowego drewna trzech nóg w kształcie stożków. Całość wywołuje niezwykle spektakularny wizualny efekt. Peak to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.

Tubolar, projekt Jamie Durie

Krzesło wyróżniają zaokrąglone wijące się linie stalowej ramy. Siedzisko, oparcie i podłokietniki wykonane są z litego drewna, którego rodzaj można z katalogu marki Riva 1920.

Dadone projekt Andrea Castrignano

Stołek w formie przeskalowanej kostki do gry wykonany jest z litego drewna cedrowego. Dostępny w dwóch wielkościach model jest dziełem mediolańskiego architekta Andrea Castrignano – gwiazdy programu telewizyjnego poświęconego aranżacji wnętrz ?Cambio Casa, Cambio Vita!? i miłośnika gier stołowych.

Pan Collection, projekt Monica Armani

Najbardziej charakterystycznym elementem stołu i kredensu Pan są nogi. Łamana podstawa stołu podsiada geometryczny kształt przypominający trapez. W podobny sposób ukształtowane zostały również nogi kredensu. Wyrafinowany sposób łącznia drewnianych elementów podkreśla kunszt marki Riva 1920. 

Globalove, projekt Karim Rashid film – 

http://www.riva1920.it/en/news/news/globalove-design-by-karim-rashid/

Pawilon marki na targach Salone del Mobile 2014 film ?  http://www.riva1920.it/en/home/

Prowadzona przez czwarte pokolenie założycieli firma Riva 1920 w mistrzowski sposób łączy tradycyjne techniki i tworzywa z nowoczesnym wzornictwem. Wysokiej jakości meble powstają głównie z litego, najczęściej cedrowego drewna. Marka wykorzystuje też stare bale, przy których cumowały weneckie gondole. Wyrafinowane wzornictwo Riva 1920 adresowane jest do koneserów potrafiących docenić fakturę naturalnego tworzywa i modernistyczne wzornictwo mebli, w których główną rolę grają wypracowane detale. Międzynarodowy sukces marki jest zasługą braci Maurizio i Davide Riva, którzy w drugiej połowie lat 90. rozpoczęli współprace ze światowej sławy projektantami, wśród których są takie nazwiska jak: Philippe Starck, Paolo Piva, Karim Rashid, Renzo & Matteo Piano, Paola Navone, Piero Lissoni, Alessandro Mendini oraz studio Pininfarina – słynące z projektów karoserii i wyposażenia samochodów Ferrari i Alfa Romeo.

riva1
riva2
riva4
riva3
riva5
riva6
riva7
riva8
riva9
riva10
riva11
riva12
riva13
riva14
riva15
riva16
riva17
riva18
1Komentarz
  • la milu opinie | lis 21, 2015 at 12:44

    Fantastyczny opis, gratuluję kreatywnego i sprytnego podejścia do tematu.

Opublikuj komentarz