Blog

Riva 1920 – bestsellery

  |   Riva 1920   |   Brak komentarzy
Bookshelf_Chipperfield_noc_01
Każda licząca się marka wnętrzarska ma w ofercie modele, które przebojem zdobyły serca wielbicieli designu. W kolekcji Riva 1920 takich  bestsellerów jest kilkanaście. Znalazły się wśród nich niewielkie stoły i stoliki kawowe, stoły do jadalni, regały, komody, siedziska oraz bardziej złożone meble jak garderoby lub kuchnie.
Wszystkie te modele łączy wykorzystanie do ich produkcji litego drewna. Powstają z niego wyrafinowane meble łączące w sobie design, architekturę i sztukę. Pochodzące z Libanu pnie cedru zamieniają się w zabawne stoliki, stołki i fotele. Przeżarte czasem bale Briccole wyłowione z weneckiej przystani dla gondoli dostają drugie życie. Po osuszeniu i pocięciu robione są z nich blaty stołów lub fronty szafek o niepowtarzalnym surowym rysunku. W ofercie znalazły się również unikalne stoły prehistorycznego drewna Kauri liczącego ponad 40 000 lat i wydobywanego w Nowej Zelandii. Podstawowym surowcem jest jednak drewno klonowe, czereśniowe, dębowe i orzechowe pochodzące z zalesiania.

Riva 1920 to firma rodzinna, prowadzona obecnie już przez trzecie pokolenie założycieli. Przez kolejne lata działalności marka nawiązała współpracę ze światowej sławy designerami, wśród których są: Renzo Piano, Piergiorgio Cazzaninga, Carlo Colombo, Antonio Citterio, Karim Rashid. Wiele z wykreowanych przez nich projektów przeszło do historii wzornictwa.

Więcej na www.riva1920.it

Bedrock Plank B_Dwan_noc_04
Cambusa Cook Jumbo_Cappelletti_rov_01
Freedom_Riva_noc_04
Immagine 192
Immagine 289
La Cucina_14
Liam Iron_Riva_olm_05
Maui_Dwan_Base girevole_ced_01
Molletta_Baldessari_ced_01
Natura 6_Riva_noc_02
Nuit_Cappelletti_noc_05
Rialto Modulo 4_Cappelletti_bric_01
Voltri_Piano_noc_01
Immagine 242
Wilma con braccioli_Dwan_noc_02 - Copia
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz