Blog

Porro – nowości Mediolan 2016

  |   Nowości, Porro   |   Brak komentarzy
MODERN_RGB_CALEIDO_01
W trakcie targów Salone del Mobile 2016 marka Porro tradycyjnie zaprezentowała najnowsze modele. Wśród nich znalazły się meble oraz typowe dla marki personalizowane systemy do przechowania. Wyrafinowany prosty styl Porro łączy w sobie innowacyjne rozwiązania z odwołaniami do przeszłości i różnych kultur, najwyższej jakości wykończenia oraz dopracowane detale. Dopasowujące się  do indywidualnych potrzeb meble, poprzez modułową konstrukcję lub szeroką paletę wykończeni, zacierają granicę między produkcją seryjną a rękodziełem.

 

Nowe wersje systemów do przechowywania opracowane zostały przez Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki. System Modern wzbogacony został o komodę na stalowych nogach, bibliotekę RGB, której moduły wykończone mogą zostać w sześciu kolorach wybarwienia, przez które dobrze widoczny jest rysunek drewna.
Minimalistyczny system do przechowywania Boutique Mast, projektu Piero Lissoniego, zaprezentowany został z metalowym stelażem o zredukowanej grubości. Minimalistyczna forma mebla zainspirowana jest formą żagla. Uniwersalny charakter pozwala wykorzystać model zarówno w sypialni, jak i w salonie. System doskonale sprawdza się także w przestrzeniach komercyjnych takich jak hotele lub sklepy.
Łóżko Makura, proj. Piero Lissoniego posiada tapicerowaną ramę i poduszki, które nadają modelowi przyjaznego ciepłego charakteru. Model tapicerowany jest tkaniną lub skórą.
Marka kontynuuje współpracę z GamFratesi jednym z najbardziej obiecujących młodych studiów projektowych, które tworzą Stine Gam i Enrico Fratesi. Ich prace łączą w sobie kunszt klasycznego duńskiego designu z typowo włoskim konceptualnym podejściem do projektowania. Pierwszym projektem dla Porro była przebojowa kanapa Traveller. Model  w niecały rok od premiery wyróżniony został kilkoma nagrodami, w tym prestiżowym Wallpaper Design Awards. Kolejny projektem duetu jest krzesło Voyage, które bezpośrednio nawiązuje do projektu Traveller. Jest utrzymane w podobnym nostalgicznym stylu. Odnaleźć w nim można nawiązania do estetyki lat 50., a sposób mocowania skórzanego siedziska i oparcia kojarzy się z tradycyjnymi meblami ogrodowymi i wakacyjną atmosferą.
Czystość formy, funkcjonalność i duch retro cechują biurko Collector duetu GamFratesi. Mebel posiada widoczną metalową konstrukcję, która przechodzi w nogi. Zamocowane na niej szuflady oraz blat są wykończone eleganckim drewnem jabłoni. Zaprojektowane z myślą o estetach biurko pasuje do różnego rodzaju przestrzeni –  od wnętrz retro po futurystyczne.
Idea wolności przyświeca powstaniu projektu krzesła Draped, autorstwa grupy Front. Szwedzki duet tworzą Anna Lindgren i Sofia Lagerkvisk , które od ośmiu lat projektują dla Porro. Ich najnowszym dziełem jest krzesło Draped.  Siedzenie, oparcie i podłokietniki wykonane są z jednego kawałka tkaniny, której miękki kształt nawiązuje do pokrowców, w które ubierane są krzesła na szczególnie uroczyste okazje.
Marka nawiązała również współpracę z braćmi Gabriele i Oscarem Buratti, którzy zaprojektowali komodę Gallery. Elegancki minimalistyczny model wyposażony jest w parę horyzontalnych drzwi, które rozsuwają się w górę i dół, całkowicie zmieniając wygląd mebla. Po otwarciu drzwi odsłania się witryna z półkami i szufladami na różnego rodzaju akcesoria. Tył mebla wykończony jest podświetlanym mlecznym szkłem. Co więcej drzwi można rozsunąć na różną szerokość odsłaniając wnętrze w dowolny sposób. Komoda występuje w wersji wiszącej i stojącej w dwóch rozmiarach 240×120 cm i 300×120 cm.
Dopasowywanie się do potrzeb użytkowników i jest dla Porro kluczową wartością. Najpełniej realizują ją modułowe systemy garderób. Pełna personalizacja mebli jest możliwa dzięki szerokiemu wyborowi elementów wyposażenia i dostępnym materiałom wykończeniowym. Znajdziemy wśród nich unikalne forniry jak carbon oak, eucalypto lub hemlock. Modele dają szerokie możliwości konfiguracji ? od złożonych dużych wersji systemów otwartych i zamkniętych, po wolno stojące i przeznaczone do małych pomieszczeń. Każda z nich jest ?szytym na miarę? meblem idealnie dostosowanym do oczekiwań użytkownika.
Więcej informacji www.porro.com
STORAGE_08
STORAGE_06
STORAGE_05
STORAGE_03
STORAGE_02
VOYAGE_14
VOYAGE_13
VOYAGE_12
VOYAGE_06
VOYAGE_04
VOYAGE_01
MODERN_RGB_CALEIDO_05
MODERN_RGB_CALEIDO_04
MODERN_RGB_CALEIDO_03
MODERN_RGB_CALEIDO_01
MODERN_RGB_CALEIDO_02
modern_RGB_03
modern_RGB_01
MODERN_PIEDE_04
MODERN_PIEDE_03
MODERN_PIEDE_02
MODERN_PIEDE_01
MAKURA_06
MAKURA_05
MAKURA_04
MAKURA_03
MAKURA_02
MAKURA_01
GALLERY_07
GALLERY_05
GALLERY_04
GALLERY_03
GALLERY_02
GALLERY_01
DRAPED_CHAIR_03
DRAPED_CHAIR_02
DRAPED_CHAIR_01
COLLECTOR_06
COLLECTOR_05
COLLECTOR_03
COLLECTOR_02
COLLECTOR_01
BOUTIQUE_MASRT_04
BOUTIQUE_MASRT_02
BOUTIQUE_MASRT_01
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz