Blog

Porro – nowości Mediolan 2015

  |   Porro   |   Brak komentarzy

Zaprezentowane przez włoską markę na Salone del Mobile 2015 nowości charakteryzuje połączenie minimalizmu i eksperymentalnych rozwiązań. Główną część oferty Porro stanowią dopracowane, wielkoformatowe systemy do przechowywania, których architektoniczne bryły pokryte są najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi. Uzupełnieniem są różnego rodzaju niewielkie meble przeznaczone do strefy dziennej i nocnej domu. Wyszukane wzornictwo tych modeli w skondensowany sposób demonstruje kreatywność i możliwości techniczne Porro. Na mediolańskich tagach marka zaprezentowała cztery premierowe kolekcje oraz nowe warianty i wykończenia mebli znajdujących się już w ofercie. W 2015 roku Porro świętuje również 90-lecie istnienia firmy.

Mast to system do przechowywania zaprojektowany przez Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki. Minimalistyczna forma mebla zainspirowana jest formą żagla. Uniwersalny charakter Mast pozwala wykorzystać go w sypialni jak i w salonie. Pionowe elementy wykonane są z metalu, natomiast poziome są drewniane. Wśród dostępnych rodzajów wykończeń znajduje się 16 rodzajów drewna i 24 kolory.

Ipercolore jest rodziną niewielkich kredensów zaprojektowanych przez Piero Lissoniego. Wzornictwo mebli opiera się na grze pomiędzy minimalistyczną formą a bogatym wykończeniem. Na blacie i bokach modelu pojawia się geometryczny wzór, który tworzą różne odcienie czerwonego lakieru. Z kolei fronty, tył i środek wykończone są ciemnym fornirem hemlock. Rama i nogi wykonane zostały ze szczotkowanego brązu. Niska wersja mebla przeznaczona jest do sypialni lub salonu, natomiast wyższa do jadalni.

Rzeźbiarski w formie stół Ellipse zaprojektowała szwedzka grupa Front. Mocną, wyrazistą bryłę mebla tworzą dwa silnie zaznaczone elementy, których kształt przypomina elipsę. Przy stole zasiąść może od 6 do 8 osób. Wykonany został z lekkiego tworzywa Dulver?, które podlega w 100% recyklingowi. Model nadaje się także do użytku ogrodowego.

Porro rozpoczęło współpracę z GamFratesi jednym z najbardziej obiecujących młodych studiów projektowych. Tworzy je duet Stine Gam i Enrico Fratesi. Ich prace łączą w sobie kunszt klasycznego duńskiego designu z typowo włoskim konceptualnym podejściem do projektowania. Studio dla marki Porro stworzyło kanapę Traveller. Strukturę mebla tworzy malowany na czarno metal. Skóra rozpostarta na tym stelażu tworzy wypełnia boczne oparcia i siedzisko, które dodatkowo wyposażone jest w miękki materac.

Więcej informacji – www.porro.com

 

ELLIPSE TABLE

ELLIPSE_01X
ELLIPSE_02X

IPERCOLORE

IPERCOLORE_01x
IPERCOLORE_02x
IPERCOLORE_02x
IPERCOLORE_04x
IPERCOLORE_05x

MAST

MAST_01X

TRAVELLER

TRAVELER_01X
TRAVELLER_02X
TRAVELLER_03X
TRAVELLER_04X
TRAVELLER_05X
TRAVELLER_06X
TRAVELLER_07X
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz