Blog

Porro – nagrodzona kanapa Traveller

  |   Porro   |   Brak komentarzy
traveller_badge

?Design Awards? to nagroda, którą wspólnie przyznają trzy duńskie magazyny: Bo Bedre, Costume Living i Bolig Magasinet. W konkursie oceniane są zaprojektowane przez skandynawskich designerów przedmioty codziennego użytku oraz same pracownie.
Nagrodę w kategorii Mebel Roku w tym roku przyznano kanapie Traveller, którą dla marki Porro zaprojektowało studio GamFratesi. Znajdującą się w Kopenhadze pracownię projektową wyróżniono też tytułem Best Scandinavian Designers. W projekcie Traveller siedmioosobowe jury konkursu doceniło udane połączenie stylów skandynawskiego i włoskiego. Uznanie zdobył dwustronny i dwuosobowy charakter mebla, który jest swego rodzaju zaproszeniem do spotkań i dialogu. Doceniono również jego wielofunkcyjność oraz użycie wysokiej jakości materiałów.

Studio GamFratesi tworzy duet Stine Gam i Enrico Fratesi, których styl łączy w sobie kunszt klasycznego duńskiego designu z typowo włoskim konceptualnym podejściem do projektowania. Traveller to pierwszy projekt studia dla włoskiej marki Porro. Strukturę mebla tworzy malowany na czarno metal. Skóra rozpostarta na tym stelażu tworzy wypełnia boczne oparcia i siedzisko, które dodatkowo wyposażone jest w miękki materac.

Więcej informacji – www.porro.com

TRAVELER_01
TRAVELLER_02
TRAVELLER_03
TRAVELLER_04
TRAVELLER_05
TRAVELLER_06
TRAVELLER_07
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz