Blog

Living Divani – nowości Salone del Mobile

  |   Design, Living Divani, Nowości   |   Brak komentarzy
Living-Divani-Mikael-Pedersen-Imago-01
Północ, Południe, Wschód i Zachód 
Nowa kolekcja Living Divani czerpie z podróży dookoła świata i nieoczekiwanych wydarzeń, poszukuje poezji w różnych aspektach życia.
Włoska rodzinna firma Living Divani na tegorocznych targach Salone del Mobile prezentuje nowości, które wpisują się w ideę domu bez granic. Jest nią przestrzeń, w której zacierają się różnice między pomieszczeniami. To miejsce, gdzie można oddychać swobodą i zatopić się w kosmopolitycznej atmosferze. Współczesna sypialnia ewoluuje w kierunku salonu, jadalnia przenosi się na zewnątrz domu, otoczenie i przedmioty wzajemnie się łączą nie tracąc jednak swoistych cech. Living Divani uważnie obserwuje ten proces, a jego interpretacją zajmują się zapraszani do współpracy projektanci pochodzący z różnych stron świata.
Północ
Łagody norweski krajobraz, ergonomia i kształt ludzkiego ciała to główne  punkty odniesienia dla młodego architekta i projektanta Mikaela Pedersena. Młody Norweg (urodzony w 1983 roku) prowadzi pracownię w Bergen. Uwagę włoskiej marki zwrócił jego stolik/taboret Imago (L.71xD.35,5xH.40cm), który prezentowany był na ubiegłorocznym Salone Satellite. Projekt wyróżnia zabawna gra przeciwieństw ? wyprofilowane i częściowo tapicerowany siedzisko kontrastuje z nachylonymi pod kątem stożkowatymi nogami.
Wschód
KUMO Collection to tkane ręcznie w Pakistanie dywany w geometryczne wzory projektu włosko-japońskiego duetu mist-o, który tworza? Tommaso Nani i Noa Ikeuchi. Japońskie słowo ?kumo? oznacza chmurę, a inspiracją do powstania kolekcji były tkaniny, z których wykonywane są kimona
Misore, zrobiony został w 100% z wełny. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-biały i Negativo sepia). Jest ręcznie tkany i ma abstrakcyjnie wzory przypominające powierzchnię pokrytą przez duże płatki śniegu. Japońskie słowo ?misore? oznacza deszcz ze śniegiem.
Minamo, zrobiony został w 70% wełny i w 30% ze sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (biały popelina i Negativo sepia). Ręcznie tkany,  ma regularny geometryczny wzór, który przywodzi na myśl powierzchnię spokojnej wody tylko nieznacznie pomarszczonej przez wiatr.
Kirisame, zrobiony został w 70% wełny i w 30% sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (Negativo Sepia i Bruciati). Jest ręcznie tkany i ma lekko nieregularny wzór, który  z większej odległości przypomina świat widziany zza strug ulewnego deszczu.
Zachód
Elegancję, lekkość i możliwość łącznia materiałów wykończeniowych zapewnia sofa Rod projektu Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki. Umożliwia to pokrycie mebla częściowo skórą i tkaniną. Nowa wersja sofy zyskała modułową konstrukcję i pikowanie guzikami. W rodzinie Rod znajduje się fotel, ławka, dwu- i trzyosobowa sofa w dwóch głębokościach.
Południe
Luis Arrivillaga to kolejny młody designer zaproszony do współpracy. Urodził się w Gwatemali w 1980 roku, gdzie ukończył studia na wydziale Inżynierii Mechanicznej. Obecnie mieszka w Mediolanie. Zaprojektowany przez niego wieszak  Ceiba (L.55,5xD.55,5 x H.165,5 cm) cechują proste, geometryczne i wysmukłe linie. Wykonane z drewna elementy są ruchome. Wieszak dostępny jest w wykończeniu naturalnym lub barwionym na czarno.

 

ROD-divano-componibile-divano-057(1)
ROD-divano-componibile-divano-054(1)
Misore-NS-tappeto-002
Misore-b&w-tappeto-005
Minamo-WP-tappeto-002
Minamo-NS-tappeto-002
Living-Divani-Mist-o-Kumo-Collection-Kirisame-BR
Living-Divani-Mikael-Pedersen-Imago-01
Living-Divani-Luis-Arrivillaga-Ceiba-01
Kirisame-NS-tappeto-001
Kirisame-BR-tappeto-002
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz