Blog

Living Divani – nowości Salone del Mobile 2016

  |   Living Divani, Nowości   |   Brak komentarzy
LivingDivani_Tombolo (4)
Nowa kolekcja Living Divani czerpie inspiracje z podróży dookoła świata i nieoczekiwanych wydarzeń, poszukuje poezji w różnych aspektach życia.
Włoska rodzinna firma Living Divani na tegorocznych targach Salone del Mobile prezentuje nowości, które wpisują się w ideę domu bez granic. Jest nią przestrzeń, w której zacierają się różnice między pomieszczeniami. To miejsce, gdzie można oddychać swobodnie i zatopić się w kosmopolitycznej atmosferze. Współczesna sypialnia ewoluuje w kierunku salonu, jadalnia przenosi się na zewnątrz domu, otoczenie i przedmioty wzajemnie się łączą nie tracąc jednak swoistych cech. Living Divani uważnie obserwuje ten proces, a jego interpretacją zajmują się zapraszani do współpracy projektanci pochodzący z różnych stron świata.
Aero, proj. Shibuleru 
Precyzyjna i delikatna forma regału Aero inspirowana jest materiałami i technologiami wykorzystywanymi w przemyśle kosmicznym. Amerykańskie studio projektowe Shibuleru założył Lukas Scherrer, który ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu w Zurichu. Model Aero posiada półki z MDF, których zewnętrze powierzchnie pokryte są tworzywem Duluflex?. Stelaż stalowy. Regał dostępny jest w trzech rozmiarach.
Agra, proj.  David Lopez Quincoces 
Fotel, sofa i łóżko dzienne z kolekcji Agra przeznaczone są do użytku wewnątrz, jak też na zewnątrz domu. Model posiada wyważone proporcje, neoklasyczną elegancję i nawiązujący do Orientu styl. Minimalistyczny i współczesny projekt Davida Lopeza nawiązuje  się do tradycyjnych tureckich foteli oraz indyjskich łóżek. Stalowa rama opcjonalnie wykończona może zostać wyplotem z celulozowego sznura lub woskowanych linek.
Dumas, proj. Piero Lissoni
Inspirowaną mieszczańskim, burżuazyjnym stylem sofę Dumas zaprojektował Piero Lissoni. Model we współczesny sposób interpretuje klasyczne formy. Duże miękko tapicerowane powierzchnie sofy zapewniają wysoki komfort użytkowania. Charakterystycznym elementem są lekko zakrzywione podłokietniki. Model występuje w sześciu rozmiarach.
Easy Lipp, proj. Piero Lissoni 
Fotel Easy Lipp dołączył do wprowadzonej w ubiegłym roku sofy. Autorem projektu jest Piero Lissoni. Fotel w formie sześcianu posiada proste tapicerowane oparcie i siedzisko oraz podłokietniki. Minimalistyczny styl mebla podkreślają delikatne metalowe nogi.
Galileo, proj.  Mario Ferrarini 
Zaprojektowane przez Mario Ferrarini lustro przywodzi na myśl wahadło. Zawieszony na ścinie model dodatkowo wspiera się na cienkiej stalowej line, które wyznacza średnicę lustra. Stalowa rama wykończona jest w eleganckim miedzianym kolorze. Lustro dostępne jest w średnicy 60 i 90 cm.
Inari, proj.  mist-o 
Ławka Inari wykonana jest z trzech zakrzywionych arkuszy stali. Podobnie jak zaprezentowana w ubiegłym roku konsola, nowość ma zwartą przypominając stół formę.
Mini Caf?, proj. Piero Lissoni 
Nowa wersja fotela zaprojektowana została z przeznaczeniem głównie do przestrzeni publicznych. Fotel odtwarza wszystkie cechy pierwotnego modelu w mniejszej skali i uproszczaniu. Nie traci przy tym nic z elegancji formy.
Notes, proj. Massimo Mariani 
Marka Living Divani odnowiła współpracę  z Massimo Mariani, którego styl opiera się na czystych geometrycznych kształtach. Projektant urodził się we Florencji, ukończył studia na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Genui. Następnie zdobywał doświadczenie pracując w prestiżowych studiach projektowych, aby od 1998 rozpocząć działalność projektową pod własnym nazwiskiem. Nowy stół Notes posiada minimalistyczny w formie okrągły blat wykończony cementem, drewnem lub szkłem. Wsparty jest on na metalowej ramie i smukłych nogach połączonych płaskim metalowym elementem, który umiejscowiony jest na różnych wysokościach. Model dostępny jest w trzech wielkościach.
Sartor C., proj. Piero Lissoni 
Sartor C. jest wariacją na temat fotela Curve zaprojektowanego w 2009 roku przez Piero Lissoniego. Dzięki okalającej użytkownika formie oraz zastosowanym wykończeniom, jak miękka skórzana poduszka na oparciu, fotel zapewnia użytkownikowi wysoki komfort.
Tombolo, proj. Piero Lissoni, Studio UN pizzo 
Model jest reinterpretacją pochodzącego z 1999 roku fotela Cafe, który zaprojektował Piero Lissoni. Fotel Tombolo posiada charakterystyczne wypełnienie oparcia i podłokietników, które tworzy wyplot przypominający przeskalowaną koronkę. Stworzyły go Bettina Colombo i Agnese Selva ze studia UN pizzo, które nawiązały do tradycyjnych supełkowych koronek cant?. Dzięki niemu fotel jest niezwykle elegancki i kobiecy w charakterze.
Extrasoft Bed, proj. Piero Lissoni 
Materac łóżka otoczony jest przez tapicerowaną miękko ramę. Jej podziały wyznaczają dekoracyjne przeszycia. Dla zaprojektowanego przez Piero Lissoniego modelu charakterystyczny jest zagłówek o zróżnicowanej wysokości. Wykończenie w takinie lub skórze, które zamocowane są do ramy na rzepach.
Imago, proj. Mikael Pedersen
Łagody norweski krajobraz, ergonomia i kształt ludzkiego ciała to główne  punkty odniesienia dla młodego architekta i projektanta Mikaela Pedersena. Młody Norweg (urodzony w 1983 roku) prowadzi pracownię w Bergen. Uwagę włoskiej marki zwrócił jego stolik/taboret Imago (L.71xD.35,5xH.40cm), który prezentowany był na ubiegłorocznym Salone Satellite. Projekt wyróżnia zabawna gra przeciwieństw ? wyprofilowane i częściowo tapicerowany siedzisko kontrastuje z nachylonymi pod kątem stożkowatymi nogami.
Grek, proj. Gabriele & Oscar Buratti 
Stolik kawowy Grek zaprojektowany został przez braci Gabriele i Oskara Buratti w wyrazistej industrialnej formie. W środkowej części modelu znajduje się zagłębienie służące do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Dzięki rzeźbiarskiej formie stolik staje się centralnym elementem aranżacji pomieszczenia. W podstawie znajduje się szuflada na akcesoria. Wykończenie w lakierze lub fornirze. Dostępny w dwóch rozmiarach.
Kumo Collection, proj. mist-o
KUMO Collection to tkane ręcznie w Pakistanie dywany w geometryczne wzory projektu włosko-japońskiego duetu mist-o, który tworza? Tommaso Nani i Noa Ikeuchi. Japońskie słowo ?kumo? oznacza chmurę, a inspiracją do powstania kolekcji były tkaniny, z których wykonywane są kimona Misore, zrobiony został w 100% z wełny. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-biały i Negativo sepia). Jest ręcznie tkany i ma abstrakcyjnie wzory przypominające powierzchnię pokrytą przez duże płatki śniegu. Japońskie słowo ?misore? oznacza deszcz ze śniegiem.
Minamo, zrobiony został w 70% wełny i w 30% ze sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (biały popelina i Negativo sepia). Ręcznie tkany,  ma regularny geometryczny wzór, który przywodzi na myśl powierzchnię spokojnej wody tylko nieznacznie pomarszczonej przez wiatr.
Kirisame, zrobiony został w 70% wełny i w 30% sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (Negativo Sepia i Bruciati). Jest ręcznie tkany i ma lekko nieregularny wzór, który z większej odległości przypomina świat widziany zza strug ulewnego deszczu.
Rod, proj. Piero Lissoni 
Elegancję, lekkość i możliwość łącznia materiałów wykończeniowych zapewnia sofa Rod projektu Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki. Umożliwia to pokrycie mebla częściowo skórą i tkaniną. Nowa wersja sofy zyskała modułową konstrukcję i pikowanie guzikami. W rodzinie Rod znajduje się fotel, ławka, dwu- i trzyosobowa sofa o dwóch głębokościach.
Ceiba, proj. Luis Arrivillaga 
Luis Arrivillaga to kolejny młody designer zaproszony do współpracy. Urodził się w Gwatemali w 1980 roku, gdzie ukończył studia na wydziale Inżynierii Mechanicznej. Obecnie mieszka w Mediolanie. Zaprojektowany przez niego wieszak Ceiba (L.55,5xD.55,5 x H.165,5 cm) cechują proste, geometryczne i wysmukłe linie. Wykonane z drewna elementy są ruchome. Wieszak dostępny jest w wykończeniu naturalnym lub barwionym na czarno.
Kirisame v. Negativo Sepia (1)
LivingDivani_ Rodsystem (1)
LivingDivani_ Rodsystem (4)
LivingDivani_Aero (1)
LivingDivani_Aero (2)
LivingDivani_Agra (2)
LivingDivani_Agra (3)
LivingDivani_Agra (4)
LivingDivani_Ceiba (1)
LivingDivani_Ceiba (2)
LivingDivani_Ceiba (3)
LivingDivani_Ceiba (6)
LivingDivani_Ceiba (7)
LivingDivani_Divano Dumas (1)
LivingDivani_Divano Dumas (3)
LivingDivani_Galileo (1)
LivingDivani_Galileo (2)
LivingDivani_Galileo (3)
LivingDivani_Grek (1)
LivingDivani_Grek (2)
LivingDivani_Grek (3)
LivingDivani_Imago (8)
LivingDivani_Imago (9)
LivingDivani_Imago (12)
LivingDivani_Imago (12)
LivingDivani_Imago (13)
LivingDivani_Imago (14)
LivingDivani_letto extrasoft (2)
LivingDivani_letto extrasoft (3)
LivingDivani_mini Caf? (2)
LivingDivani_mini Caf? (3)
LivingDivani_mini Caf? (4)
LivingDivani_mini Caf? (5)
LivingDivani_mini Caf? (6)
LivingDivani_mini Caf? (7)
LivingDivani_mini Caf? (8)
LivingDivani_Notes (2)
LivingDivani_Notes (4)
LivingDivani_Notes (5)
LivingDivani_panca Inari (2)
LivingDivani_panca Inari (3)
LivingDivani_Poltrona Agra (2)
LivingDivani_Poltrona Agra (3)
LivingDivani_Poltrona Agra (4)
LivingDivani_Poltrona Easy Lipp (6)
LivingDivani_Poltrona Easy Lipp (7)
LivingDivani_Poltrona Easy Lipp (8)
LivingDivani_Poltrona Easy Lipp (9)
LivingDivani_Poltrona Sartor C. (1)
LivingDivani_Poltrona Sartor C. (2)
LivingDivani_Poltrona Sartor C. (4)
LivingDivani_Tombolo (1)
LivingDivani_Tombolo (2)
LivingDivani_Tombolo (4)
LivingDivani_Tombolonera (2)
LivingDivani_Tombolonera (3)
LivingDivani_Tombolonera (4)
Minamo v. Negativo Sepia (1)
Minamo v. White Poplin  (1)
Misore V. Black & White (1)
Misore v. Negativo Sepia (1)
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz