Blog

Living Divani – nowości IMM 2015

  |   Living Divani   |   Brak komentarzy

Żywiołowość, dynamizm i wolność – do tych uniwersalnych idei odwołuje się wzornictwo nowych modeli Living Divani. Propozycje na rok 2015 marka zaprezentowała na targach IMM w Kolonii. W zaprojektowanym przez Piero Lissoniego stanowisku włoskiej firmy nowości mieszają się ze starannie wyselekcjonowanymi modelami, które wprowadzone zostały do sprzedaży w poprzednich latach.

Rodzina tapicerowanych mebli Lipp autorstwa Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki, powiększyła się o łóżko. Podobnie jak pozostałe modele z serii, model ten posiada wyrafinowaną geometryczną formę, którą przełamuje część wezgłowia pikowana w klasycznym stylu capitonné. Nowe łóżko wykończone jest w tkaninie lub skórze. Uwagę zwracają precyzyjnie wykonane detale jak przeszycia i stebnowanie. Klasyczny i jednocześnie nowoczesny w formie mebel dedykowany jest do eleganckich sypialni i pokoi hotelowych.

Drugą nowością jest biurko Fju zaprojektowane przez duet projektantów ze studia Kaschkasch z Kolonii. Model po raz pierwszy zaprezentowany został w Mediolanie na Salone Satelite 2014. Zwrócił on uwagę włoskiej marki, która postanowiła włączyć biurko do kolekcji. Fiu charakteryzuje się linearnym, prostym wzornictwem i ma uniwersalny charakter. Po złożeniu staje się praktyczną półką z kieszeniami na gazety lub dokumenty. Mebel wykończony jest dębem naturalnym lub barwionym na grafitowo. Założyciele studia Florian Kallus i Sebastian Schneider projektują w minimalistycznym nieformalnym stylu. Precyzyjne linie i geometryczne podziału ich projektów dodatkowo podkreślane są przez proste konstrukcje i urzekająca paletę kolorystyczną wykończeń.

Więcej informacji na www.livingdivani.it

FJU (1)
FJU (2)
FJU (3)
FJU (4)
FJU (5)
FJU (6)
Lipp Bed (2)
Lipp Bed (4)
Lipp Bed (5)
Lipp Bed (6)
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz