Glas Italia – nowości Mediolan 2016

Włoska marka Glas Italia kontynuuje poszukiwanie nowych zastosowań dla szkła oraz rozwija współprace z najlepszymi współczesnymi projektantami.

Wynik najnowszych kreatywnych rozwiązań zaprezentowano w trakcie kwietniowych targów Salone del Mobile 2016. Nowe eleganckie i wyraziste kolekcje wnoszą do wnętrza eklektyczny styl i funkcjonalne rozwiązania. A zaprojektowali je uznani światowi designerzy: Philippe Starck, Nendo, Piero Lissoni, Naoto Fukasawa, Tokujin Yoshioka i Patricia Urquiola.
Meble dostępne są w kari-mobili.pl

COMMODORE, proj. Piero Lissoni

Witryna i komoda ze szkła z fakturą w paski lub kratkę. Wyposażone w przesuwne drzwi i metalowe chromowane nogi. Wymiary: 100 x 50 x H 120 cm  i 180 x 50 x H 98 cm.

LADY HIO, proj. Philippe Starck & S. Schito

Kolekcja stołów z cienkimi, przezroczystymi blatami ze szkła o grubości 15 mm lub w kolorach: żółtym, szarym i pomarańczowym. Nogi z dmuchanego szkła borokrzemowego w podobnej gamie kolorystycznej. Końcówki nóg wykonane ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium. Stół jest dostępny w dwunastu rozmiarach.

LAYERS, proj. Nendo

Regały z cienkiego białego matowego szkła o grubości 16 mm. Półki są częściowo zasłonięte przez podwieszone przesuwne drzwi z barwionego szkła. Zachodzące na siebie kolory tworzą stale zmieniające się obrazy. Dostępne są dwie wersje z drzwiami w ciepłej (pomarańczowo-czerwono-brązowej) i chłodnej (niebiesko-szaro-fioletowej) kolorystyce. Skrzydła drzwi można łatwo zdemontować. Wymiary: 160 x 50 x H 108 cm – ciepła kolorystyka i 200 x 50 x H 81 cm zimna kolorystyka.

NARCISSUS, proj. Naoto Fukasawa

Kwadratowe stoły z blatem z transparentnego szkła o grubości 16 mm. Blat z lustrzaną podstawą łączy noga wykonana z szkła borokrzemowego, które jest ręcznie formowane. Jej nieregularny kształt jest dzięki temu za każdym razem niepowtarzalny. Wymiary: 80 x 80 x H 72 cm i 90 x 90 x H 72 cm.

PRISM, proj. Tokujin Yoshiok

Parawan ze szklanej tafli o grubości 8 mm, która jest ręcznie zakrzywiona i posrebrzana. Krawędzie natomiast są ozdobione szeroką przezroczystą fazą. Dostępny w dwóch rozmiarach: 120 x 40 x H 180 cm i 150 x 45 x H 135 cm.

SHIMMER, proj. Patricia Urquiola

Kolekcja Shimmer powiększyła się o stoły do jadalni. Meble posiadają charakterystyczne zaokrąglone krawędzie. Modele są dostępne w wersji ze szkła transparentnego lub barwionego o charakterystycznym opalizującym wykończeniu. Jego odcień zmienia się w zależności od kąta patrzenia i padania światła. W skład kolekcji wchodzi również: wisząca półka, stoliki kawowe, konsola i lustra. Wymiary stołów do jadalni: okrągły 95 x H 74 cm – 105 x H 74 cm – 120 x H 74 cm – 130 x H 74 cm – 140 x H 74 cm. Owalny: 240 x 130 x H 74 cm.
Więcej informacji na www.glasitalia.com