Blog

Glas Italia – nowości Mediolan 2015

  |   Glas Italia   |   Brak komentarzy

Włoska marka Glas Italia kontynuuje poszukiwanie nowych zastosowań dla szkła oraz rozwija współprace z najlepszymi współczesnymi projektantami. Wynik tych kreatywnych wysiłków zaprezentowany został w trakcie kwietniowych targów Salone del Mobile 2015. W tym roku do grona designerów Glas Italia dołączyli: Philippe Starck, Edward Barber & Jay Osgerby, Massimiliano Locatelli-CLS Architetti oraz oraz Chiara Andreatti. Nowości wyszły również spod ręki projektantów stale współpracujących z marką, do których należą: Ronan & Erwan Bouroullec, Piero Lissoni, Tokujin Yoshioka i Patricia Urquiola.

Więcej informacji – www.glasitalia.com

BOXINBOX, projekt – Philippe Starck

Seria stolików i regałów zaprojektowana w formie pudełka w pudełku. Zewnętrzna część wykonana jest ze szkła transparentnego, natomiast wewnętrzne elementy są ze szkła barwionego. Opcjonalnie na półkach pojawić się mogą pojemniki do przechowywania, które wykonane są z trzech różnych materiałów: drewna zebrano łączonego w jaskółczy ogon, białego lub czarnego plastiku lub ręcznie wyplatanych roślinnych włókien.

BOXINBOX_PhilippeStarck_01x
BOXINBOX_PhilippeStarck_02x
BOXINBOX_PhilippeStarck_06x

COLLECTOR, projekt – Edward Barber & Jay Osgerby

W skład kolekcji wchodzą; stoliki kawowe w formie gabloty z szufladą oraz średniej wielkości gablota. Meble posiadają charakterystyczne zaoblone krawędzie, natomiast podstawy wykończone są lustrem lub lakierowanym na czarno jesionem.

COLLECTOR_Barber&Osgerby_01X
COLLECTOR_Barber&Osgerby_02X
COLLECTOR_Barber&Osgerby_11X

SPECCHIO DI VENERE, projekt – Massimiliano Locatelli – CLS Architetti

Kolekcja stołów i konsoli, które można ze sobą dowolnie zestawiać lub używać każdy z elementów osobno. Modele posiadają miękkie nieregularne kształty, zaokrąglone krawędzie oraz eleganckie nogi z dmuchanego szkła. Wchodzące w skład serii meble wykonane są ze szkła transparentnego, barwionego lub srebrzonego. Posiadają gładkie powierzchnie lub porowatą fakturę.

SPECCHIO-DI-VENERE_MassimilianoLocatelli_CLS_01X
SPECCHIO-DI-VENERE_MassimilianoLocatelli_CLS_02X
SPECCHIO-DI-VENERE_MassimilianoLocatelli_CLS_03X

TWINKLE, projekt – Chiara Andreatti

Kolekcja inspirowana jest tradycyjnym czeskim szkłem szlifowanym. Na serię składają się trzy różnej wielkości stoliki kawowe. Ich podstawy wykonane są z gładkiego transparentnego szkła, natomiast na okrągłe blaty naniesiony jest szlifowany wzór siatki.

TWINKLE_ChiaraAndreatti_02X
TWINKLE_ChiaraAndreatti_03X
TWINKLE_ChiaraAndreatti_01X

PALANCO, projekt – Ronan & Erwan Bouroullec

Podwójne lustro wiszące Planaco montowane jest do sufitu. Wysokość tafli regulowana jest przez dwie znajdujące się po jego bokach przeciwwagi. Wykonane ze szkła obciążniki są transparentne lub wybarwione na czerwono brązowo. Aluminiowe rolki oraz linki posiadają czarne wykończenie. Lustro może zostać zamontowane w dowolnym miejscu pomieszczenia.

PALANCO_Ronan&Erwan-Bouroullec_01X
PALANCO_Ronan&Erwan-Bouroullec_04X
PALANCO_Ronan&Erwan-Bouroullec_07X
PALANCO_Ronan&Erwan-Bouroullec_06X

WUNDERKAMMER, projekt – Piero Lissoni

Struktura gabloty wykonana jest z aluminium wykończonym ciemnobrązową anodą lub białym lakierem. Model przeznaczony jest do sklepów i muzeów. Całkowicie transparentne ścianki oraz półki zapewniają doskonałą ekspozycję zgromadzonych przedmiotów. Mebel dostępny jest w dwóch wielkościach.

WUNDERKAMMER_PieroLissoni_01X
WUNDERKAMMER_PieroLissoni_02x
WUNDERKAMMER_PieroLissoni_05x

PRISM, projekt – Tokujin Yoshiok

Wykonana z hartowanego szkła ławka posiada precyzyjnie frezowane krawędzie, które efektownie załamują światło. Prism to także wykonana w całości ze szkła garderoba, w której jedynie drążek na ubrania jest stalowy.

PRISM-Glass-Bench_TYoshioka_02X
PRISM-Glass-Bench_TYoshioka_03X
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_01X
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_04X
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_06X
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_07X

SHIMMER, projekt – Patricia Urquiola

Kolekcja Shimmer powiększyła się o wiszącą półkę, stoliki kawowe, konsolę. Meble posiadają zaokrąglone krawędzie. Są dostępne w wersji ze szklą transparentnego lub opalizującego. Nowością jest również seria luster, których opalizujące wykończenie przechodzi stopniowo w lustrzaną taflę. Wygląd tych modeli zmienia się w zależności od kąta patrzenia i padania światła.

SHIMMER-consolle_PatriciaUrquiola_01X
SHIMMER-mensole_PatriciaUrquiola_01X
SHIMMER-mensole_PatriciaUrquiola_03X
SHIMMER-specchio_PatriciaUrquiola_01X
SHIMMER-specchio_PatriciaUrquiola_03X
SHIMMER-tavolini_PatriciaUrquiola_01X
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz