Blog

Ernestomeda – nowa marka kuchni w Kari Mobili

  |   Ernestomeda   |   Brak komentarzy

Ernestomeda to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów wysokiej klasy kuchni. Wszystko zaczęło się od ambitnego planu stworzenia marki łączącej nowatorskie wzornictwo, najnowsze rozwiązania technologiczne i materiałowe z najwyższą jakością wykonania gotowego produktu. Misją marki jest wdrażanie pionierskich rozwiązań, które umożliwiają idealne dopasowanie kuchni do indywidualnych potrzeb. Realizuje ją zespół słynnych designerów, wśród których znaleźli się: Giuseppe Bavuso, Marc Sadler, Rodolfo Dordoni, Pietro Arosio i Zaha Hadid, która jest autorką futurystycznego modelu Z.Island. W ofercie handlowej marki znajduje się dziesięć modeli, ponadto trzy innowacyjne kuchnie przyszłości oraz specjalne modele przeznaczone do wyposażania jachtów.

Wybrane modele Ernestomeda:

Model Carre, projekt Marc Sadler

Eklektyczna, elegancka i wszechstronna kuchnia Carre oferuje możliwość tworzenia dowolnych kompozycji oraz łącznia różnych kolorów i materiałów wykończeniowych. Najbardziej charakterystycznym elementem jest uchwyt w formie efektownego wyżłobienia w powierzchni frontów.

Carre_cam04

Model Barrique, projekt Rodolfo Dordoni

Projekt kuchni odwołuje się do włoskiej tradycji spotkań w gronie przyjaciół i rodziny przy winie i wyśmienitym jedzeniu. Model wyróżnia połączenie ciepłych drewnianych powierzchni z ponadczasowym szkłem i subtelnymi odcieniami brązu i szarości. Barrique posiada przestronne witryny i półki na wino oraz charakterystyczne pionowe uchwyty.

Photo7_ 131
Picture_10 021

Model One/One +, projekt R&D Ernestomeda

Rodzina kuchni One i One+ w 2014 roku wzbogaciła się o nową wersję New One. Najnowszy model w elegancki i harmonijny sposób łączy różne materiały wykończeniowe. Uwagę zwraca wykonana w całości z tworzywa ICONcrete (rodzaj betonu architektonicznego) powierzchnia strefy gotowania i zmywania, czy też półwysep z blatem z litego dębu i stalowymi nogami. Wśród innych ciekawych rozwiązań znajdują się m.in. wykończone szkłem fronty.

One_composizione 1_b
ONE 02 C5_2012

Model Emetrica, projekt Andreucci & Hoisl

Emetrica jest modelem świetnie sprawdzającym się w kuchniach stanowiących część salonu. Minimalistyczny model, w którym zastosowano system otwierania w postaci frezowanych listew.

EMETRICA DOPPIA C7_2012
03_b

Model Electra, projekt Piero Arosio

Model Electra to minimalistyczne wzornictwo, proste poziome podziały i możliwość stosowania wielu funkcji i rodzajów wykończeń – stal, Corian?, marmur, czy drewno.

Picture 070
01

Model Icon, projekt Giuseppe Bavuso

Nagrodzona prestiżowym Red Dot 2013 kuchnia zawiera około 20 rozwiązań technicznych, które są zastrzeżone i chronione patentami. Wśród nich są m.in. oddychające fronty szafek i wysuwany z wyspy stół. W trakcie targów Salone del Mobile 2014 model Icon zaprezentowany został w najnowszym wykończeniu frontów w naturalnym kamieniu Pietra Piasentina.

2014.11
2014.11a

Ernestomeda tworzy również futurystyczne kuchnie przyszłości. Te śmiałe wizjonerskie projekty wytyczają nowe trendy i funkcje.

Model Z. Island, projekt Zaha Hadid

Kuchnia produkowana jest na indywidualne zamówienie. Model składa się z dwóch wysp, które wykonane są z Corianu?. Różnią je funkcje – jedna stanowi strefę zmywania a druga gotowania. Ten w pełni użytkowy model stanowi zaproszenie do dyskusji na temat przyszłości kuchni.

02_Z Island_by_DuPont_Corian
01_b

Model Corian? Nouvel Lumieres, projekt Jean Nouvel

W zaprojektowanym przez światowej sławy architekta modelu główną rolę odgrywa światło i technologia. Kuchnia w całości wykonana została z Corianu?. Szczególną uwagę zwracają prześwitujące Corianowe? fronty szafek. Zainstalowane w ich wnętrzu oświetlenie wydobywa zarys zgromadzanych w przedmiotów. Oryginalny i jednocześnie dynamiczny wizualny efekt nawiązuje do chińskiego teatru cieni. Model jest prototypem.

Style: "Neutral"

Więcej na www.ernestomeda.com

Brak komentarzy

Opublikuj komentarz