Blog

Ernestomeda – kuchnia Solaris

  |   Ernestomeda   |   Brak komentarzy

Solaris jest wielofunkcyjną kompaktową kuchnią wyspą dopasowaną do potrzeb współczesnych użytkowników. Futurystyczny model Solaris zaprojektowany został z myślą o użytkownikach, którzy nie potrzebują dużej kuchni. Minimalistyczne i nieco techniczne wzornictwo Solaris pasuje nie tylko do wnętrz o nowoczesnym wzornictwie; sprawdzi się również w tradycyjnym otoczeniu, gdzie przełamie konwencję.

Zaprojektowany przez Pietro Arosio wolno stojący model posiada wykonany z Corianu stożkowy korpus, który wspiera się na stalowych nogach. Cześć blatu na wysokości zlewu i płyty grzewczej wygięta została ku górze w formie półki, która jednocześnie chroni przed zabrudzeniem pomieszczenia. Powierzchnia blatu przechodzi w 1,5 komorowy zlew. Jednolity charakter płaszczyzny podkreśla licująca się z nią płyta grzewcza z czterema punktami o zróżnicowanej mocy. Uwagę przykuwa sporej wielkości bateria z dwoma wylewkami, która utrzymana jest w technicznym stylu. Elastyczny element zapewnia wysoki komfort użytkowania i zapobiega rozpryskiwaniu wody. Włoski producent nie zapomniał o właściwym oświetleniu powierzchni roboczych. Służy do tego lampa zainstalowana na wychodzącym z blatu stalowym stelażu. Jej oprawa wykonana została z Corianu i opalizującego szkła. Włącznik oświetlenia oraz gniazda elektryczne umiejscowiono na frontowym panelu.
Dodatkową powierzchnię do przechowania stanowi, przypominająca biurowe modele, stalowa szafka na kółkach z szufladą i wysuwaną półką. Instalacje gazową i hydrauliczną umieszczono w elastycznej, modułowej konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Więcej informacji na www.ernestomeda.com

Picture 017
Picture 028
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz