Blog

Design Awards 2016 magazynu Wallpaper – nagrodzone projekty z oferty Kari Mobili

  |   Design   |   Brak komentarzy
TRAVELLER_05a

Design Awards to coroczne nagrody przyznawane przez prestiżowy magazyn Wallpaper za najlepsze projekty w różnych dziedzinach życia. Nagrodę w kilkunastu kategoriach przyznaje jury, którego skład każdorazowo się zmienia. Wśród uhonorowanych w tym roku prestiżową nagrodą osób, miejsc, miast i produktów znalazły się także projekty włoskich marek, które oferuje firma Kari Mobili.

Kanapa Traveller zdobyła wyróżnienie w kategorii sypialnia. Projekt stworzył duet Stine Gam i Enrico Fratesi, działający pod nazwą Studio GamFratesi. Ich styl łączy w sobie kunszt klasycznego duńskiego designu z typowo włoskim konceptualnym podejściem do projektowania. Traveller to pierwszy projekt studia dla włoskiej marki Porro. Strukturę mebla tworzy malowany na czarno metal. Skóra rozpostarta na tym stelażu tworzy wypełnia boczne oparcia i siedzisko, które dodatkowo wyposażone jest w miękki materac.

W kategorii jadalnia za najlepszy stół uznany został model Plinto, który dla marki Meridiani zaprojektował Andrea Parisio. Stół wyróżnia nie tylko elegancka architektoniczna forma, ale też wyjątkowa różnorodność form i wykończeń. Osiągnięto to dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu prostych linii i geometrycznych podziałów. Blat występuje w różnych rozmiarach i kształtach – koła, elipsy, kwadratu, a nawet ośmiokąta. Do jego wykonania wykorzystywany jest marmur oraz lakierowana lub fornirowana płyta. W ten sam sposób wykończony jest masywny cokół. Kontrastuje z nim, dodatkowo podpierająca blat ażurowa konstrukcja w czarnym lub miedzianym, matowym wykończeniu.

Za najlepsze rozwiązanie służące do przechowywania uznana została szklana garderoba Prism, którą dla Glas Italia zaprojektował Tokujin Yoshiok. Wykonana jest z hartowanego szkła o precyzyjnie frezowanych krawędziach, które efektownie załamują światło. Jedynie drążek na ubrania jest stalowy.

Idealną wanną ogłoszona została In-Out, która wykonana jest w całości z jednego bloku marmuru. Projekt Benedini Associati dla Agape charakteryzuje się prostym okrągłym kształtem, który przełamuje bogaty rysunek marmuru Nero Marquina.

IMG_0038a
IN-OUTa
Plinto-02a
Plinto-glossy-lacquer-Petrol---Meridiani-Editionsa
Plinto-glossy-lacquer-White---Meridiani-Editions-(2)a
Plinto--Marquina-marble---Meridiani-Editions-(1)a
Plinto-Marquina-marble---Meridiani-Editionsa
Plinto-mat-lacquer-Lava---Meridiani-Editionsa
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_01a
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_02a
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_03a
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_04a
PRISM-Wardrobe_TYoshioka_05a
TRAVELER_01a
TRAVELLER_02a
TRAVELLER_02a
TRAVELLER_05a
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz