Albed – nowa marka w Kari Mobili – nowości Mediolan 2016

Marka Albed  specjalizuje się w produkcji drzwi, systemów dzielenia pomieszczeń oraz garderób. Rozwiązania te są dostosowują się do każdej przestrzeni i oczekiwań użytkownika. Firma została założona w 1964 roku i początkowo zajmowała się produkcją wysokiej jakości aluminiowych konstrukcji. Przez lata działalności konsekwentnie rozwijała swój styl i zdolności produkcyjne, by w efekcie stać się znaną na świecie marką wnętrzarską. Produkty wytwarzane są we Włoszech z surowców, które spełniają wszystkie kryteria ochrony środowiska i bezpieczeństwa. W trakcie targów Salone del Mobile 2016 marka Albed otworzyła w centrum Mediolanu swój pierwszy showroom. Na powierzchni 300 mkw. wyeksponowano drzwi, systemy ścianek i garderoby. Znalazły się tam również dwie tegoroczne nowości – system okładzin Boise i  drzwi Prima.
Bois, proj. Bettazzi + Percoco architetti
Boise to nowy system ściennych okładzin, które integrują się z drzwiami z zawiasami typu pivot – montowane w podłodze i suficie. W tym przypadku skrzydło ma przesuniętą o 8 cm oś obrotu. Elementy tworzące geometryczny wzór wykończone są lakierem, szkłem lub fornirem. Mozaika nawiązuje do klasycznego wzoru Moucharabieh, w który wycinane są ażurowe drewniane okiennice w tradycyjnych arabskich domach.
Prima, proj. CRS Albed
Nowy profil ramy Prima stosowany w drzwiach przesuwnych, klasycznych i kieszeniowych. Cienki aluminiowy przekrój ramy ma zaledwie 12 mm grubości. Rama lakierowana jest proszkowo lub anodyzowana w kilku wybarwieniach np. czarnym, brązowym lub w kolorze tytanu. Jako jedne z niewielu na rynku drzwi dostępne są w wysokości przekraczającej 3 metry. W przypadku drzwi klasycznych aluminiowa ościeżnica wykańczana jest w taki sam sposób jak rama. Istnieje również możliwość schowania ościeżnicy w ścianie. Eleganckie drzwi Prima przeznaczone są do użytku w przestrzeni prywatnej oraz komercyjnej.
Więcej informacji www.albed.it