Blog

AgapeCasa ? linia mebli przeznaczona do salonu i jadalni

  |   Agape   |   Brak komentarzy

Włoskiej marki Agape nie trzeba przedstawiać wielbicielom wysmakowanego wyposażenia salonów kąpielowych. Pewnym zaskoczeniem może być jednak fakt, że w jej ofercie znajdują się również meble przeznaczone do wyposażania salonu i jadalni. Linię AgapeCasa tworzą ikoniczne projekty autorstwa jednego z najwybitniejszych przedstawicieli funkcjonalizmu Angelo Mangiarottiego.

Misją Agape jest kreowanie estetycznej i komfortowej przestrzeni oraz wprowadzanie niestandardowych rozwiązań. To właśnie odejście od tradycyjnego sposobu myślenia o funkcji jaką pełni łazienka zdecydowało o sukcesie producenta. Poszukiwanie kreatywnych rozwiązań nie ogranicza się jedynie do salonu kąpielowego. Agape przenosi swoją filozofię również do przestrzeni reprezentacyjnych domu. Na linię AgapeCasa składają się starannie wybrane modele pochodzące z dorobku wielkiego włoskiego architekta i projektanta Angelo Mangiarottiego. Nazwisko tego jednego z najważniejszych designerów XX wieku stawiane jest obok Miesa van der Rohe, Lloyda Wrighta czy Saarinena, a jego twórcza wyobraźnia odcisnęła swoje piętno na tym jak myślimy o współczesnych formach meblarskich. Jak podkreślają krytycy, Mangiarotti oprócz konsekwencji we wprowadzanie w życie zasad rygorystycznego funkcjonalizmu, nigdy w czasie swoich poszukiwań twórczych nie stracił z pola widzenia piękna i elegancji. Jego dzieła charakteryzują się rzeźbiarską formą, a stosowane przez niego rozwiązania wielokrotnie stanowiły najwyższe osiągnięcia technologiczne swoich czasów.

Do kolekcji AgapeCasa wybrane zostały pochodzące z 50 lat twórczości projekty Mangiarottiego. Zgodnie z ideą, która zawsze przyświecała autorowi wzorów ?aby nigdy nie zapominać o potrzebach prawdziwych użytkowników? oryginalne projekty dostosowano do współczesnych oczekiwań i stylu życia. Każdy model z kolekcji jest sygnowany podpisem projektanta, a co najważniejsze jest certyfikowany.

Cavaletto

System półek stworzony w całości z drewna. Zaprojektowany i opatentowany ponad pięćdziesiąt lat temu, ciągle zaskakuje swoją świeżą formą i funkcjonalnością. Jego charakterystyczną częścią są elementy w kształcie odwróconej litery ?V? tworzące pionowe wsparcie dla obszernych półek i dolnych zamkniętych części. Prawdziwy ?evergreen? designu.

CAVALLETTO_01
CAVALLETTO_02
CAVALLETTO_03

Club 44

Inspiracją dla nazwy i projektu tego krzesła był klub w szwajcarskim La Cahux-de-Fondes. Współczesna wersja modelu powstaje dzięki unowocześnionej technologii. Prosta forma mebla uzyskiwana jest z naturalnych materiałów, z których jest ono wykonane. Konstrukcja podtrzymująca modelu dostępna jest w naturalnym wykończeniu dębowym lub w wersjach lakierowanych, zaś siedzisko jest miękko tapicerowane.

Club44

Eros

Zestaw marmurowych stolików to efekt procesu twórczego mającego na celu stworzenie mebla bez kantów i kątów prostych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych połączeń pomiędzy nogami a blatem uzyskano miękką, falującą formę. Kobiece kształty tego projektu udowadniają, że funkcjonalizm może przybierać łagodną twarz.

EROS_54X45_H40
EROS_145X145_H72
EROS_DIAM135_H72
EROS_PART_01
EROS_PART_02

Tre 3

Projekt wyraźnie inspirowany dokonaniami skandynawskich projektantów mebli. Komfortowe krzesło wykonane zostało z tradycyjnych materiałów, takich jak drewno i skóra. Charakterystyczne dla projektu jest falująca linia oparcia, która łagodnie przechodzi w siedzisko. Górną cześć podtrzymuje podstawa w kształcie litery T, na którą składają się trzy nogi.

TRE_3_01
TRE_3_02

More

Oryginalny projekt Angelo Mangiarottiego, w którym zaledwie kilka detali zostało uaktualnionych przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu uzyskano bardziej stabilną konstrukcję. Forma stołów nadal jednak jest zgodna z założeniem projektowym, iż to obszerny i ciężki blat jest głównym elementem strukturalnym.

More_01
More_02

Więcej informacji na www.agapecasa.it

Brak komentarzy

Opublikuj komentarz