Blog

Agape – nowości Salone del Mobile 2015

  |   Agape   |   Brak komentarzy

Elastyczność zastosowań, dopasowanie do potrzeb użytkownika i ponadczasowy design charakteryzują nowości, które marka Agape zaprezentowała w trakcie Salone del Mobile 2015.

Dwa premierowe modele wanien Lariana i Cuna zaprojektowała Patricia Urquiola. Trzecią nowością w kolekcji wanien jest model Canale Grande, który stworzył duet projektantów Lucidi & Pevere. Wszystkie wykonane zostały z kompozytów najnowszej generacji. Wspólne są dla nich także nawiązania do stylu retro, który stał się bardzo modny w urządzaniu łazienek.
Wśród tegorocznych premier znalazł się również system mebli łazienkowych Lato, projektu Benedini Associati, który integruje się z znanymi już systemami do przechowywania Flat XL i Evoluzione. Nowe meble wyróżniają spore gabaryty i możliwość zastosowania szuflad o maksymalnej długości 2 metrów. Sposób wykończenia mebli jest każdorazowo dopasowywany do oczekiwań klienta.
Idea ?szytych na miarę rozwiązań? i maksymalnej personalizacji produktów zaowocowała nowością w kolekcji umywalek. Niezwykły model Ell ma zaledwie 4 cm grubości i wykonany jest z marmuru lub kompozytu Solid Surface w szerokim wyborze kolorów. Ta innowacyjna umywalka zamiast tradycyjnej niecki w jednolitej powierzchni blatu posiada zamontowaną kratownicę. Nowe rozwiązania i wykończenia zaprezentowane zostały w kolekcjach wanien In-Out oraz DR.

Więcej informacji – www.agapedesign.it

Canal Grande – proj. Paolo Lucidi, Luca Pevere

Nowy model wanny, w której najnowszej generacji kompozyt Cristalplant? biobased posłużył do wykonania wanny w stylu retro. Forma modelu nawiązuje do używanych w dawnych pralniach betonowych lub marmurowych balii. Wanna posiada charakterystyczną półkę na akcesoria ciągnąca się przez całą długość wanny. Zbieranie się w tym miejscu wody uniemożliwia lekki spadek.

ELL_CANALGRANDE
CANALGRANDE_01
CANALGRANDE_02

Cuna – proj. Patricia Urquiola

Projekt jest wynikiem dogłębnej znajomości materiałów i procesów produkcyjnych. Wanna powstała z tworzywa Solid Surface, które posiada doskonałe właściwości termiczne. Model oplata niezwykle charakterystyczna konstrukcja wykonana ze stalowych rur. Ta niewielka wanna o charakterystycznych zaokrągleniach posiada wyraźne cechy stylu retro.

CUNA_01
CUNA_02

Lariana – proj. Patricia Urquiola

Inspiracją do powstania projektu była wyszukana elegancja miejscowości położonych wokół jeziora Como. Geometryczny kształt zaczerpnięty został z wanien popularnych w latach 20. XX wieku. Model wykonany jest z kompozytu Cristalplant?. Podstawa wanny jest znacznie węższa w stosunku do pozostałej części. Ten wyraźnie zaznaczony cokół nadaje modelowi lekkości.

LARIANA

Ell – proj. Benedini Associati & Andrés Jost & Diego Cis

Nowa umywalka o zaskakującej formie. Zamiast niecki posiada kratownicę wykonaną z tego samego tworzywa, z którego zrobiona jest reszta umywalki. Wysokość umywalki w najszerszym miejscu wynosi zaledwie 4 cm i zwęża się stopniowo do 1 cm przy krawędziach. Szerokość wynosi od 120 do 200 cm. Umywalka mocowana jest do ściany lub może zostać zamontowana na szafkach z systemów Flat XL i Lato.

ELL
ELL_1
ELL_2

Lato – proj. Benedini Associati

Lato to nowy system szafek i półek o dużych rozmiarach i szerokim wyborem różnego rodzaju wykończeń umożliwiających personalizację mebla – fornir, lakier, szkło, skóra, marmur. Szafki dostosowane są do zamontowania różnego rodzaju umywalek Agape. Lato integruje się również z systemami do przechowywania Flat XL i Evoluzione. Wyróżniają go spore gabaryty i możliwość zastosowania szuflad o maksymalnej długości 2 metrów.

LATO

In-out ? proj. Benedini Associati

Model stał się dostępny w wersji wykonanej z marmuru lub indywidualnie wybranego przez klienta rodzaju kamienia. Na zdjęciu wersja wanny z marmuru Nero Marquina.

IN-OUT
IN-OUT_BJHON1

DR ? proj. Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante

Wanna DR to wynik współpracy z brazylijskim studiem MK27. Nowym rodzajem wykończenia stosowanym na zewnętrznej powierzchni jest 3 milimetrowa warstwa specjalnej gliny. Ponadto wanna może zostać z zewnątrz fornirowana drewnem okumé.

DR_01
DR_02
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz