Blog

Agape – nowości Mediolan 2014

  |   Agape   |   Brak komentarzy

W trakcie kwietniowych targów Salone del Mobile marka Agape zaprezentowała nowości i celebrowała 40 – lecie istnienia. 

W położonym w centrum Mediolanu salonie flagowym Agape zorganizowana została retrospektywna wystawa podsumowujące 40 lat działalności firmy. Od pierwszego modelu mebli łazienkowych Erion, który w 1974 roku zaprojektował Giampaolo Benedini, po premierową kolekcję Drop autorstwa Benedini Associati. Zgromadzone w jednym miejscu produkty, zdjęcia i szkice prezentowały czterdzieści dwa produkty Agape. Były wśród nich najbardziej charakterystyczne i przełomowe projekty (m.in. meble Erion i Pump  autorstwa Giampaolo Benedini,  drewniana umywalka Gabbiano projektu Giuseppe Pasquali, czy wanna Pear dzieło Patrycji Urquioli), które stanowiły fascynującą opowieść o rozwoju włoskiej marki. 

W showroomie nie mogło zabraknąć prezentacji nowości:

Wanna DR, projekt Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante

To pierwszy projekt, który dla włoskiej marki stworzyło Studio MK27, Marcio Kogan, Mariana Ruzante. Celem brazylijskich designerów było zaprojektowanie przyjaznego, zmysłowego i jednocześnie wyrazistego obiektu, który stanie się centralnym punktem salonu kąpielowego. W efekcie powstała wolno stojąca wanna o organicznych, płynnych liniach, której zewnętrzna powierzchnia wykończona jest fornirem o pionowym układzie słojów. Patrząc z góry wyrazie widać podział wanny na dwie strefy relaksu, w których kąpieli zażywać mogą jednocześnie dwie osoby – siedząc obok siebie, na przeciwko siebie lub ukośnie. Projekt  wanny DR wyraźnie odwołuje się do filozofii Zen i rytuałów SPA. Wymiar 185 x140 x 55 cm.

Wanna i umywalki Drop, projekt Benedini Associati

Umywalka i wanna Drop to projekt autorstwa Benedini Associati. Zadaniem projektantów było stworzenie wanny, której kształt pozwala na ułożenie ciała w różnych pozycjach lub korzystanie z niej przez więcej niż jedną osobę. Seria Drop wykonana jest z tworzywa Cristalplant?. Ten przypominający fakturą naturalny kamień, kompozyt idealnie nadaję się do produkcji skomplikowanych lub nierównomiernych form. Umywalka Drop powstała w wersji nablatowej i wolno stojącej. 

Umywalka Nivis, projekt  Shiro Studio, Andrea Morgante

Model Nivis posiada wyrafinowaną rzeźbiarską formę. Umywalka wykonana jest z kompozytu Cristalplant?, posiada miękkie kształty i specjalne zagłębienie na mydło. Występuje w wersji nablatowej, montowanej na równo z blatem i wolno stojącej.

System szafek Plus, projekt Javier López

W przypadku tego modelu formę zdeterminowała funkcja. Fronty szafek służą jako wieszaki na ręczniki. Wewnątrz mieszczą się praktyczne półki i szuflady. Na szafce wspiera się najnowsza umywalka model 815 zaprojektowana przez Benedini Associati. Szafka Plus stanowi bardziej dynamiczne i funkcjonalne rozwinięcie znanego już systemu FLAT XL. 

Lustro Solid, projekt Diego Vencato, Marco Merendi

Założeniem projektowym było odejście od płaskiej formy lustra. Solid przypomina kroplę płynnego metalu rozlaną na powierzchni ściany. Trójwymiarowa bryła wymagała jednak wprowadzenia dodatkowej funkcji. W efekcie stała się idealnym miejsce do zamontowania oświetlenia, które przebija spod metalizowanej tafli szkła.

DR_01
DR_02
DR_03
DROP_01
DROP_03
DROP_04
DROP_03
NIVIS_03
NIVIS_02
Contratty Company BO-2011
FLAT XL_PLUS_03
FLAT XL_PLUS_02
FLAT XL_PLUS_01
SOLID_01
SOLID_02
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz